X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

هفت ۷

دنیائی از عجائب هفتگانه ، « علمی و مذهبی »

قمه زنی به روایت یک طلبه


سخنی ساده و خودمونی با قمه زنها


 


مدتی بود که میخواستم به همه بفهمونم قمه زنی یا هرچیزی شبیه اون چه ضرری داره به اسلام میزنه و کسانی هم که قمه میزنند دونسته یا ندونسته دارن بهونه دست تمام دشمنان اهل بیت میدن به خاطر همین گفتم از این عکس شروع کنم و به خاطر همین از همه دوستان معذرت خواهی میکنم که با دیدن این عکس خاطرشون مکدر شد.


ما یه عکس انتخاب کردیم و گذاشتیم تو وبلاگ که احتمالا مال یه مرتاض هندی باشه چون به قمه زنها شبیه نیست و درو رو برش هم عزاداری نیست احتمالا داره نمایش در میاره خوب این عکس تو تمام دنیا پخش میشه، همه میبنن این عکس رو میبینن و همونطوری که شما با دیدن این عکسها حالت انزجار بهتون دست میده و دیگه دوست ندارید این عکسها رو ببینید چه برسه به اینکه از نزدیک برید و تماشا کنید


نظرتون رو حتما بنویسید


حتما شما هم این فیلمهای صحنه های واقعی رو دیدید که توش اتفاقات واقعی که ازشون فیلم گرفته شده رو دیدید مثلا تو یکی از این صحنه های واقعی که یه جهانگرد اون رو گرفته نشون میده که عده ای از بومی های افریقایی دور هم جمع شده اند و یه نفر رو روی زمین بستن بعد دورش کلی نمایش و هی هی و هو هو میکنن بعد یکیشون جلو میره و خنجری که داره رو در میاره و (با عرض معذرت) شکم اونی رو که بسته شده رو پاره میکنه و قلبش رو در حالی که زنده است رو در میاره و رو به دوربین میگیره قلب هنوز داره تاپ تاپ میزنه و اون قلب رو میخوره من یادمه وقتی این فیلم رو میدیدم از هر چی سیاه پوست بود بدم میومد و تا مدتها اثراتش توی ذهنم بود در حالی که این اشتباه است و چنین استقرایی درست نیست خیلی از اونها ادمهای خوبی هستند ولی من تا مدتها فکر میکردم همشون اینطوری هستند .


حالا از همه دوستانی که با قمه زنی موافقند میخوام که کمی بی تعصب قضاوت کنند الان فکر کنید که اصلا مسلمون نیستید و مسیحی هستید یا هر دین دیگه دارن این صحنه های قمه زنی رو بهتون نشون میدن چه عکس العملی نشون میدین آیا بدتون از این کار میاد یا خوشتون میاد حالت تنفر پیدا میکنید یا به به و چه چه میکنید مطمئنا در نگاه اول بدتون از این کار میاد


حالا فکرش رو بکنید تو جو ضد اسلامی غرب یه جوون نو اندیش اروپایی یا امریکایی به هزار زحمت یه قرآن به دست اورده و مجذوب کلمات نورانی قران شده و به اسلام تمایل پیدا کرده بعد یه دفعه از تلوزیون صحنه هی قمه زنی حضرات رو نشون میده و بعد مجری میگه که این یکی از رسم و رسوم مسلمونها است که هرساله باید همه این کار رو انجام بدن و با یه قمه بزرگ تو سرشون بزنن تا خون ازش بیرون بیاد و معتقدن که با این کار گناهانشون بخشیده میشه و علتش هم اینه که یکی از امامانشون 1400 سال پیش کشته شده حالا میتونید انتظار داشته باشید اون جوون مسلمون بشه ؟ آیا مسلمون میشه ؟


اونوقت هی ما بیایم بگیم اسلام دین مهربانی است ، دین رحمت است ، به نظرتون باور میکنن


بعضی از دوستان میگن غربی ها ما رو به خاطر نماز روزه و حتی اینکه زنا نمیکنیم و لواط رو حرام میدونیم مسخره میکنن آیا ما باید از این عقایدمون برگردیم و اینها رو جایز بدونیم؟


ما در جواب اونها میگیم


1)      اونها مسخره نمی کنند بلکه چهره دین اسلام رو خشن نشون میدن و مسخره کردن با تخریب فرق میکنه.


2)      قران می فرماید: ((یایها الذین ءامنوا لا تقولوا رعنا و قولوا انظرنا و اسمعوا و للکفرین عذاب الیم - سوره بقره آیه 104)) اى افراد با ایمان (هنگامى که از پیغمبر تقاضاى مهلت براى درک آیات قرآن مى کنید نگوئید (راعنا) بلکه بگوئید(انظرنا) (زیرا کلمه اول هم به معنى ما را مهلت بده و هم بمعنى (ما را تحمیق کن- ما را احمق کن) مى باشد و دستاویزى براى دشمنان است ) و آنچه به شما دستور داده مى شود بشنوید و براى کافران (و استهزاء کنندگان ) عذاب دردناکى است .


3)      آقای قرائتی تو یکی از خاطراتش می گفت یه روز بهم خبر دادن در فلان محل قرار قمه زنی بشه و منو خبر کردن که برم و با اونها صحبت کنم من هم رفتم اونجا همه اماده بودند تا منو دیدند فهمیدند برای چی اومدم اونجا بهم گفتن حاج اقا شما فقط معلم قرآن هستی و لطفا به ما نگو قمه نزنیم ما اماده ایم و حرف هیچ کس رو قبول نداریم من هم بهشون گفتم ایا منو به عنوان معلم قرآن قبول دارید گفتن آره قبول داریم بعد گفتم من هم میخوام قران براتون بگم و این ایه رو براشون نوشتم((یایها الذین ءامنوا لا تقولوا رعنا و قولوا انظرنا...)) بعد براشون توضیح دادیم که قرآن گفته به خاطر اینکه دشمنان شما رو طعن نزنن این کار که هیچ عیبی هم نداره رو باید ترک کرد...(نقل به مضمون)


4)      ما اخرش نفهمیدیم بالاخره کدوم یک از علما با قمه زنی مخالف هستند و کدام یک موافق ولی اونچیزی که مشخصه اینه که عده ای قمه زنی رو جایز می دونن و عده ای حرام پس میشه گفت هر چی که جایز است که دلیل نمیشه ما اونو انجام بدیم .


5)      دوستان عزیز من دشمنی ای با قمه زنی ندارم اما نظرم اینه که این کار باعث وهن مذهبمون میشه مذهبی که اهل بیت برای اون متحمل سختی های فراوان شدند شکنجه ها کشیدند و زندانها رفتند و همه انها به دست دشمنان شهید شدند همین امام حسین که شما برای اون قمه میزنید به شهادت رسید تا دین اسلام رو زنده کنه ولی شما دارید با این کار اونو تخریب میکنید .


6)      اهل سنت که هیچ حرفی در مناظرات علمی با شیعیان ندارن هم برای رد کردن شیعه به همین قمه زنی ها و ... استناد میکنند و اینکه این کار بدعت است و... تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.


7)      مجوسی ها هم به این کارها خرافه میگویند و اسلام رو دین خرافه میپندارند. یهودی ها و مسیحی ها هم میگویند از روی ما اقتباس شده و اسلام کپی برداری شده از یهودیت است!!!!!!!!.


8)      تو یکی از سایتهای اهل سنت عکس یه مادر که داره برای بچه اش قمه میزنه و یه زرافه که داره بچه اش رو می بوسه کنار هم گذاشتن و نتیجه گیری رو گذاشتن به عهده خوانندگان و تازه نظراتشون رو باید ببینید که چطور از اب گل الودی که دوستانمون درست کردن ماهی گرفتن.کدام یک از امامان با فرزندانشان چنین کرده اند؟؟؟؟؟آیا شیعیان از حیوانات...؟؟؟؟


9)      دیگه بگذریم که قمه زنی سابقه ای در اسلام نداره و هر کی تونست برای من اثبات کنه که دلیل قمه زنی چیه من این پست رو پاک میکنم و از همه نظریاتم برمیگردم.


10)   معتقدم که قمه زنها فقط به فکر خودشون هستند و اصلا تو فکر اسلام نیستند ، اصلا تو فکر ترویج مذهب شیعه نیستند ، فقط میخوان کمی قمه بزنن و خالی بشن و اینکه بعدش چی میشه و دشمن چی میکنه و دیگران چی فکر میکنند رو اصلا کاری ندارند. 


و در آخر از همه دوستانی که تشریف اوردند و نظرشون رو در مورد عکس دادند بسیار ممنون و سپاس گزارم


برای همتون بهترین درخواستهایی که بهترین بندگان خدا از درگاهش داشته اند را خواهانم


بر من و شما باد تفکر


 


 برای دیدن عکسها اینجا

نظرتون در مورد این عکس چیه؟یکشنبه 19 اسفند 1386 - ساعت 8:35 صبح

نویسنده: محمد گرمسیریان

 


یا حق


این روزها مدتیه که یه مسئله ای خیلی ذهن منو مشغول کرده همین هم باعث شد که این پست رواختصاص بدم به این موضوع


همه میدونن که اروپایی ها و آمریکایی ها چه تبلیغاتی بر علیه ما مسلمونها دارن انجام میدن و این هم فقط و فقط به خاطر اینه که چهره شنیع و زشتی از اسلام زیبای محمدی ارائه بدن و از روند رو به رشد و تصاعدی جوانان اروپایی و امریکایی به دین مبین اسلام جلوگیری کنند


اما سوال من اینه که چرا ما مسلمونها خودمون بهانه دست اینها میدیم تا ابروی ما و دین ما رو ببرند ؟ چرا ندادنم کاری بعضی از ما نظرتون رو حتما بنویسیدمسلمونها بعضی از ما شیعیان اهل البیت (که جانم به فدای خاک قدومشان باد)باعث میشه که همه دید بدی نسبت به اسلام داشته باشند 


من قبل از اینکه بحثمو عرض کنم خدمتتون خواهش میکنم نظرتون رو نسبت به این عکس برای من بنویسید


* شما اصلا نمیدونید این شخص کیه ؟ چه دینی داره ؟ اهل کجاست ؟ من خواهش میکنم از شما فقط و بنویسید در نگاه اول چه فکری به ذهنتون خطور میکنه ؟ چه دیدگاهی در مورد چنین شخصی دارید؟ آیا حاضر هستید که  دینی که این مرد ازش پیروی میکنه رو بپذیرید؟


در اخر خدمت همه دوستان معذرت خواهی میکنم که چنین عکسی زدم که ممکنه موجبه رنجش خاطرتون بشه اما عکسهای بدتری هم بود ولی خوب این دیگه بهترینشون بود


ولی خواهش میکنم حتماً نظرتون رو بنویسید


ادامه دارد ...

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد